• Genveje:

Vi står for formidling af 2,4 millioner smågrise og 100.000 avlsgrise hvert år.

Af de grise vi omsætter er 85% i faste samarbejdsaftaler, hvor slagtesvineproducenten altid får leveret grise fra den samme smågriseproducent. Disse aftaler bygger på åbenhed og tillid. Vi ønsker parterne i samarbejdet kender hinanden, og har et tillidsfuldt forhold til hinanden.

 

Kontakt en område-specialist

Vi omsætter omkring 1,5 million smågrise på eksportmarkedet hvert år. 

Vores mål er, at vi kan etablere det samme tætte forhold mellem smågriseproducenten i Danmark og slagtesvineproducenten i udlandet, som vi har tradition for i Danmark.

Det udvikler sig godt, vi har nu over 85% af vores eksport i faste aftaler, og det er helt sikkert, at vores samarbejdspartnere med disse faste aftaler oplever en mere sikker og mere profitabel slagtesvineproduktion. Vi vil gerne udvide på dette område, og søger hele tiden efter store gode leverandører, som vi straks kan indgå aftaler med. Alt omkring eksporten klarer vi, og pengene står vi inde for i forhold til den danske leverandør.

 

Kontakt en område-specialist

Vi leder hele tiden efter nye samarbejds-partnere

Vi har det som klart mål at udvide vores netværk. Vi er derfor konstant på udkig efter nye leverandører. Vi tager hånd om hele eksporten og leverer til den aftale tid. Til gavn for både dig og os.

 

Kontakt en område-specialist

Område specialister indenfor
smågrise

Povl Petersen

Handel Smågrise
smågrise

T: +45 30 80 77 78

E: povl@dtl-as.dk

Theis Kroot

Handel Smågrise
smågrise

T: +45 81 40 85 26

E: theis@dtl-as.dk

Jette Grønbæk

Afregning
smågrise

T: +45 73 67 02 10

E: jette@dtl-as.dk

Friedrich Sørensen

Afregning
smågrise

T: +45 73 67 02 13

E: friedrich@dtl-as.dk

Nicklas Thyssen

Eksportassistent-elev
smågrise

T: +45 73 70 02 27

E: nicklas@dtl-as.dk

Pernille G. Zachariassen

Afregning
smågrise

T: +45 73 70 02 26

E: pernille@dtl-as.dk

Leder du efter en bestemt person eller specialist?

Vores folk

Kontakt os

Din globale handelspartner

Vores DNA er dansk og det kan ses på vores måde at drive forretning på. Vi holder en høj standard og gør en dyd ud af at levere det bedste produkt til tiden.

 

Kontakt os